Optimizéry SolarEdge S440 a S500 – nová řada S nahrazuje řadu P

25. 1. 2024

Fotovoltaika Zeus Technics

Společnost SolarEdge je známá svým vztahem k inovacím. Rádi bychom vám proto představili optimalizační řešení v podobě nových optimizérů S440 a S500 a ukázali, jaké produkty nahrazují.

Modernizace S řady

Existující řada optimizérů SolarEdge P byla přepracována a nahrazena novou řadou S. Cílem bylo zúžit produktové portfolio společnosti, což přináší snížení počtu individuálních výrobků a zjednodušení orientace ve výběru. Tato kroky jsou reakcí na novou generaci fotovoltaických panelů, které nabízí stále vyšší výkony a zkratové proudy.

Technické inovace

Nové optimizéry SolarEdge S440 a S500 s proudem 14,5 A pokrývají všechny zkratové proudy (Isc) současných panelů na trhu. Tato vylepšení jsou relevantní vzhledem k očekávanému nárůstu výkonů panelů nad 400 Wp. Technická data, jako výkon, zkratový proud, délka stringu a konektory, jsou klíčovými údaji pro optimizéry S440 a S500:

S440-1GM4MRM: Panely do 440 Wp, 14,5 A Isc, 1 fáze: 8-25 panelů na string, 3 fáze: 16-50 panelů na string, konektor MC4.

S500-1GM4MRM: Panely do 500 Wp, 14,5 A Isc, 1 fáze: 8-25 panelů na string, 3 fáze: 16-50 panelů na string, konektor MC4.

Připojení a bezpečnost

SolarEdge zdokonalil kabelové vedení pro řadu S, přecházejíc k používání kratších kabelů. Tím se minimalizuje riziko poškození konektorů střešního pláště. Nové optimizéry jsou schopny rozpoznat neobvyklé chování fotovoltaických konektorů, předcházejí bezpečnostním problémům a informují instalatéry nebo monitorovací aplikace o možných problémech, například elektrickém oblouku nebo zvýšené teplotě.

Vybírání optimizéru: Co sledovat

Při výběru optimizéru je klíčové zajistit odpovídající výkon a schválení pro daný panel. Důležité jsou také napětí naprázdno a zkratové proudy panelů, které by neměly přesahovat hodnoty optimizérů. Spolehněte se na technické listy pro snadné porovnání.

Závěrem

Optimizéry SolarEdge S440 a S500 přicházejí jako odpověď na nové trendy ve výkonech solárních panelů. Jsou technicky efektivní pro všechny běžné panely na trhu, poskytují výrobcům panelů prostor pro další inovace a zjednodušují výběr a instalaci. Tepelné monitorování konektorů přidává další vrstvu bezpečnosti a celkově se zlepšuje poměr ceny a výkonu.